Gdzie kupować chińskie telefony?

Chińskie telefony jeszcze niedawno kojarzono z urządzeniami najgorszej jakości. Dziś smartfony marki Xiaomi czy nawet Meizu są niezwykle popularne i chętnie używane również w Polsce. Tak duże zapotrzebowanie na tego typu urządzenia wręcz zaskoczyły samych producentów. To dobra wiadomość nie tylko dla nich, ale i dla przyszłych użytkowników, którzy już teraz zastanawiają się nad kupnem chińskich produktów.

Chińskie telefony alternatywą dla drogich konkurentów

Z uwagi na to, że aktualnie chińskie telefony mają doskonałą specyfikację techniczną i bardzo przyjemny dla oka wygląd, stanowią doskonałą alternatywę dla drogich konkurentów – smartfonów z wyższej półki cenowej. Przecież takie marki jak Xiaomi, ZTE czy Lenovo kojarzą się w Polsce bardzo pozytywnie. Należy koniecznie podkreślić, że telefony pochodzące z Chin mogą być nawet dwa czy trzy razy tańsze od popularnych modeli smartfonów bardziej znanych marek jak chociażby Samsung, czy LG.

Cło i VAT – czy tego można uniknąć?

Kupując urządzenia w Chinach, trzeba mieć na uwadze ewentualną konieczność opłacenia cła i VAT-u. Na szczęście, jeżeli chodzi o smartfony, kupujący są zwolnieni z opłaty celnej. Jedynie w przypadku sprowadzania telefonu prosto z Azji, czasem trzeba zapłacić 23%-owy podatek VAT. Dużo korzystniej byłoby dokonać zakupu u sprzedawcy, który wysyła towar z europejskiego magazynu.

Gdzie w Chinach kupić smartfon?

Pod hasłem telefony chińskie sklep można znaleźć niejeden punkt działający online, który oferuje dostawę nawet do Polski. Na liście tych sklepów są: AliExpress, Gearbest, iBuygou czy Banggood. Są to sklepy, w których można kupić smartfony w rozsądnych cenach. Jednak czy naprawdę warto robić to bezpośrednio w Chinach? Nie wszyscy są przekonani do typowo chińskich sklepów.

Chińskie telefony w Polsce

W Chinach na pewno wybór chińskich modeli smartfonów jest największy, ale skoro na drodze zakupu można napotkać na liczne utrudnienia, jak wspomniane powyżej koszty dodatkowe czy nawet długotrwała dostawa, może jednak warto rozejrzeć się za tymi urządzeniami w Polsce. Pytanie tylko – gdzie? Najlepiej w sieci. Teraz niejeden chiński sklep z telefonami ma w swojej ofercie na stałe urządzenia chińskich producentów. Do polecanych należą produkty marki Xiaomi. To urządzenia, które sprzedają się najlepiej. Warto zdecydować się na zakup w sklepie, który działa na rynku od dawna, ma szeroką ofertę produktów dostępnych od ręki. Chodzi o to, aby po zakupie nie były wysyłane z Chin. Należy wybrać sklep, który prezentuje wiarygodne informacje, opisy urządzeń oraz rzeczywiste zdjęcia tychże urządzeń. Dzięki temu będzie wiadomo, co tak naprawdę się kupuje.

Tak więc podsumowując, kupno chińskiego telefonu jest doskonałą alternatywą dla drogich i niedużo lepszych technicznie smartfonów. Trzeba tylko dokonać zakupu w taki sposób, by czuć się przy tym bezpiecznie i mieć pewność, że urządzenie, jakie dostarczy kurier, będzie zgodne z opisem na stronie sklepu. Kupując je w polskich sklepach, można mieć tę gwarancję. Nie pozostaje w takim nic innego, jak posługując się chińskie telefony sklep, rozejrzeć się za godnym zainteresowania sklepem. 

Może Ci się również spodoba