Zobacz również

Ile kosztuje catering weselny?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Dzisiaj najczęściej wesela organizuje się w domach weselnych, restauracjach oraz w innych obiektach oferujących nie tylko przestrzeń do biesiadowania i tańców, ale również kompleksową obsługę pod kątem gastronomicznym. Gdy jednak planujesz urządzić wesele w domu czy też marzysz o przyjęciu plenerowym, pojawia się problem – czy gotować wtedy samodzielnie? Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie – catering weselny.

 

Usługi cateringowe są dzisiaj wybierane coraz częściej – na urodziny, imieniny czy innego rodzaju przyjęcia, gdy po prostu nie mamy ochoty na spędzanie całego dnia w kuchni. Wystarczy tylko zadzwonić do firmy cateringowej, uzgodnić szczegóły, a pyszne dania przyjadą punktualnie pod wskazany adres. Na podobnej zasadzie działa catering weselny, niemniej jednak w tym przypadku zwykle jest on rozłożony w czasie, a potrawy przygotowywane są w miejscu uroczystości lub dowożone na miejsce systematycznie. Ile trzeba będzie zapłacić za tego rodzaju obsługę?

 

Wbrew pozorom, ceny usług cateringowych wcale nie są znaczni wyższe od jedzenia zmówionego w domach weselnych czy restauracjach. Zazwyczaj ceny rozpoczynają się od około 100 złotych za osobę, natomiast kończą na ponad 150 złotych. W przypadku tańszej opcji catering jest przeważnie uboższy, na przykład do wyboru jest mniej dań z menu oraz porcje liczone są jako mniejsze, przykładowo na każdego gościa 2,5 porcji mięsa, natomiast w droższej opcji to już 3 porcje.

 

Menu jest zwykle bardzo rozbudowane, dlatego też jest w czym przebierać – na początku zwykle podawana jest zupa, następnie na drugie danie goście mogą wybrać różne mięsa z menu. W menu wchodzi również deser, zimna płyta oraz gorące potrawy. Często w ramach cateringu oferowane są także napoje i soki bez limitu. Co więcej, niektóre firmy cateringowe świadczą też takie usługi jak dekoracja sali, dekoracja samochodu, wynajem pokrowców na krzesła.

 

Zatem jeżeli chcesz urządzić niezapomnianą imprezę z cateringiem, masz przed sobą pełną gamę możliwości – oferty możesz sprawdzić już teraz przez internet, aby wybrać najlepszą i zarezerwować termin.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy