Zobacz również

Jak kleić tworzywa sztuczne?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Tworzywa sztuczne narażone są na uszkodzenia mechaniczne, pod wpływem których mogą pękać i łamać się. W takiej sytuacji można zastosować odpowiednią technikę klejenia, aby naprawić element wykonany z tworzywa.

 

Aby element można było skutecznie skleić, konieczne jest dobranie do niego odpowiedniej techniki klejowej oraz substancji, za pomocą których można wykonać klejenie. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju preparaty do klejenia plastików, ale zawsze należy dobierać je indywidualnie zależnie od rodzaju tworzywa lub też dwóch tworzyw, ponieważ możliwe jest również łączenie dwóch z nich. Wobec tego najlepiej, aby klejenie tworzyw sztucznych zostało przeprowadzone przez osobę mającą w tym celu odpowiednie doświadczenie.

 

Tworzywa można łączyć z wykorzystaniem następujących technik:

 

Przykładowo, polichlorek winylu, czyli popularne PCV jest dość odporne na chemię, dlatego też stosuje się do niego specjalne kleje epoksydowe, metakrylowe albo cyjanoakrylowe. Z kolei do polistyrenu można stosować zarówno rozpuszczalniki, jak i kleje rozpuszczalnikowe i innego rodzaju, ponieważ jest to materiał łatwy w klejeniu.

 

Aby klejenie okazało się skuteczne, konieczne jest również odpowiednie przygotowanie powierzchni do klejenia – należy usunąć z niej ewentualne zabrudzenia i zatłuszczenia. Zaleca się też zmatowienie powierzchni z wykorzystaniem papieru ściernego i ich wysuszenie.

 

Przebieg procesu klejenia zależny jest przede wszystkim od:

 

Jeżeli chcesz skleić plastik, w takim przypadku musisz wiedzieć, z jakim jego rodzajem masz do czynienia. Następnie musisz zakupić odpowiedni środek klejący lub rozpuszczalnik. Możesz również udać się do firmy, która zajmuje się świadczeniem tego rodzaju usług i wykona je za ciebie zgodnie z twoimi życzeniami.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy