Zobacz również

Jak wybrać czytelny wyświetlacz LED do reklamy? Poradnik

Dodano: 2016-07-18 Przez: admin


 
Wyświetlacze LED doskonale nadają się do pracy w reklamie zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Dzisiaj można znaleźć je w sprzedaży w wielu rozmaitych wariantach. Jeżeli też myślisz o kupnie takiego sprzętu, pamiętaj o tym, aby dobrać go tak, by zapewniał pełną widoczność.
 
Wyświetlacze LED zbudowane są z diod LED monochromatycznych, czyli wyświetlających jeden kolor, albo też diod RGB, które są w stanie wyświetlać różnego rodzaju kolory. Diody mogą być ustawione w różnych odległościach od siebie, co wpływa na rozdzielczość całego wyświetlacza, ponieważ im będzie ich więcej, tym również obraz będzie bardziej wyrazisty i jaśniejszy. To właśnie głównie ten parametr oraz moc diod wpływają na czytelność wyświetlacza – jak należy dobierać je pod tym kątem?
 
Wyświetlacz LED do wnętrz
Gdy wyświetlacz ma być przeznaczony do użycia we wnętrzach, w takim przypadku nie trzeba decydować się na urządzenie o wysokiej mocy, jako że diody we wnętrzu świecą wystarczająco dobrze, gdyż nie są narażane na działanie światła słonecznego, które mogłoby zmniejszyć ich czytelność.
 
Trzeba jednak pamiętać o tym, że do wnętrz najlepiej nadają się wyświetlacze o mniejszej odległości pomiędzy diodami, jako że są one oglądane z bliższej odległości. Najczęściej odległość ta wynosi 5 mm, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrzej czytelności.
 
W wielu firmach można kupić wyświetlacz ledowy o odpowiednio dopasowanych parametrach specjalnie przeznaczony do użycia we wnętrzach.
 
Wyświetlacze LED na zewnątrz
W tym przypadku stosuje się już urządzenia o większej odległości pomiędzy diodami, jako że są one oglądane z dala. Oczywiście, wyświetlacz o diodach umieszczonych gęściej także będzie sprawdzał się na zewnątrz, ale będzie podwyższał koszty. Urządzenia na zewnątrz powinny być z kolei wykończone mocnymi diodami, aby były widoczne także pod słońce.
 
Do użycia na zewnątrz nadają się wobec tego urządzenia o większych wymiarach, w przypadku których zastosowanie mniejszej liczby diod LED nie przekłada się na czytelność.
 
W obu przypadkach warto zwrócić też uwagę na kąt świecenia, aby wyświetlacz był widoczny dobrze w miejscu, w którym będzie zamontowany.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy