Zobacz również

Jaki powinien być dobry rower miejski?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Nie chcesz dojeżdżać do pracy samochodem, a komunikacja miejska również nie jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem? W takim przypadku warto pomyśleć o rowerze. Jaki model miejski warto wybrać?

 

Rowerów miejskich jest teraz mnóstwo – boom na tego rodzaju sprzęt nastąpił kilka lat temu i teraz jest w czym przebierać. Możesz kupić rowery miejskie Kross czy Romet, ale również zagranicznych producentów. Pamiętaj jednak zawsze o tym, że dobry rower to taki, który będzie do ciebie dobrze dopasowany – nie kupuj go wobec tego w ciemno!

 

Nowy czy używany?

Najlepiej nowy, ponieważ wtedy może być dopasowany do ciebie idealnie, ale jeżeli nie masz tak dużo pieniędzy do dyspozycji, wtedy możesz pomyśleć też o modelu używanym. Pamiętaj o tym, by najlepiej kupić go z zaufanego źródła – często w sprzedaży można znaleźć rowery kradzione.

 

Na co zwrócić uwagę?

Rower miejski powinien być w miarę lekki, zwłaszcza gdy nie masz zbyt dużo siły na dźwiganie ciężarów. Także powinien być dobrze wyprofilowany – w rowerach miejskich geometria zapewniać powinna przede wszystkim wysoki komfort jazdy. Większość modeli miejskich ma zintegrowane przerzutki w piaście – ich liczba nie jest bardzo ważna, ponieważ w mieście głównie jeździ się na płaskiej nawierzchni. Plusem będzie również koszyk lub bagażnik.

 

Gdzie kupić rower miejski?

Dzisiaj bez problemu można kupić rowery miejskie tanio i nieco drożej w różnych sklepach sportowych oraz w sklepach rowerowych. Najlepiej omijać z kolei bazary oraz hipermarkety, gdzie ceny wprawdzie są niskie, ale za to w ofercie znajdzie się głównie rowery dość słabej jakości.

 

Co dokupić?

Jeżeli udało ci się wybrać już dobry i tani rower miejski, w takim przypadku nie zapominaj też o dokupieniu do niego paru akcesoriów. Jeżeli rower nie ma lampek, wtedy dokup je dodatkowo. Również dokup zapięcie rowerowe, aby twój rower był zabezpieczony przed kradzieżą – drogi, ale solidny U-lock będzie strzałem w dziesiątkę, ale możesz kupić też tańsze zapięcia. Warto też pomyśleć o kupnie kasku – zadba o twoje bezpieczeństwo.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy