Zobacz również

Kiedy warto iść z dzieckiem do laryngologa?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Rodzice często nie wiedzą, kiedy udać się ze swoim dzieckiem do laryngologa, czyli specjalisty zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem chorób górnych dróg oddechowych, uszu czy zaburzeń słuchu. Kiedy wobec tego warto zapisać się na wizytę?

 

Laryngolog jest jednym z tych lekarzy, którego pomoc jest często wybierana, gdy chodzi o małe dzieci. Nie bez powodu, ponieważ to maluchy są najbardziej narażone na różnego rodzaju infekcje w obrębie nosa, zatok, uszu czy gardła.

 

Zakres specjalności laryngologa to przede wszystkim:

 

Kiedy warto iść do laryngologa z dzieckiem?

Przede wszystkim do specjalisty kieruje lekarz rodzinny, który może zauważyć na podstawie objawów, że potrzebna będzie pomoc profesjonalisty. Niemniej jednak laryngolog dziecięcy to także lekarz, do którego można udać się prywatnie – Warszawa jest jednym z miast, gdzie wielu lekarzy w tej specjalności prowadzi swoje praktyki.

 

Wizyta u laryngologa będzie wskazana, gdy:

 

Zatem jeżeli u twojego dziecka pojawiają się niepokojące objawy dotyczące uszu, gardła, krtani, nosa, częste infekcje, których nie można wyleczyć, warto udać się do specjalisty, który będzie mógł pomóc w zdiagnozowaniu przyczyny i zalecić właściwe leki.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy