Leczenie zębów pod narkozą u dzieci

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym zawsze niesie ze sobą duże ryzyko. Czasem jednak nie ma innej opcji i konieczne zastosowanie jest tej formy zabiegowej. Czy leczenie zębów pod narkozą u dzieci to dobre rozwiązanie?

Możliwość współpracy i leczenie zębów pod narkozą u dzieci

Otóż, leczenie zębów pod narkozą u dzieci to często jedyna opcja, jeżeli mówi się o zajrzeniu w buzię malucha i wykonanie jakichkolwiek manewrów. Dzieci niestety mają prawo do tego, aby histerycznie reagować na widok dentysty i narzędzi, jakich codziennie używa on do pracy. Wykonanie znieczulenia sprawia, że dziecko jest lepiej nastawione, ponieważ doskonale będzie wiedzieć, że nie grozi mu żaden ból. Jeżeli dziecko ma problemy zdrowotne na co dzień, to należy lekarza o wszystkim poinformować, zanim rozpocznie się leczenie zębów pod narkozą u dzieci.

Jak wygląda leczenie zębów pod narkozą u dzieci?

Leczenie zębów u najmłodszych pacjentów w znieczuleniu ogólnym rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z opiekunami prawnymi w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Jeżeli ich nie ma, to lekarz odmierza odpowiednią ilość anestetyku, która w zdecydowanej większości przypadków podawana jest przez maseczkę. Dziecko spokojnie zasypia, a lekarz ma możliwość podjęcia się leczenia wszystkich zębów. W naszym wyobrażeniu leczenie zębów pod narkozą u dzieci brzmi strasznie. Dzisiaj jest to jednak najlepsze rozwiązanie w wielu przypadkach medycznych.