Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Dla każdego człowieka kupno mieszkania, czy domu to niezwykle ważna decyzja. Otoczenie w którym mieszkamy ma duży wpływ na wiele aspektów życia takich jak relacje rodzinne, dojazd do pracy, komfort życia. Często problemem jest też ograniczony budżet, dlatego nie zawsze można sobie pozwolić na mieszkanie, które spełniałoby wszystkie wymagania. Mniejsze fundusze pozwalają na zakup niewielkiego metrażu, szczególnie w dużych miastach. Chociaż takie mieszkania mają swoje plusy, gdyż nie wymagają tak dużego wkładu finansowego. Nieruchomości z rynku wtórnego mogą wymagać gruntownego remontu, choć można również znaleźć takie, do  których można się od razu wprowadzić. Dzięki czemu nie musimy przeprowadzać remontu. W momencie kiedy sami nie potrafimy przeprowadzić prac remontowych niezbędne będzie wynajęcie profesjonalnej ekipy remontowej, która dysponuje niezbędnym sprzętem takim jak np.agregat gipsowy, pistolety do malowania, szlifierka do gładzi, czy osuszacze.

Remont

Decydując się na nieruchomość na rynku pierwotnym, możemy ponieść takie same, albo nawet i większe koszty związane z remontem. Należy wziąć pod uwagę fakt, że mieszkanie jest puste i trzeba zadbać o wszystko, od podłóg po wyposażenie wnętrza. Na szybkie i sprawne przeprowadzenie prac remontowych będzie miał wpływ zatrudnienie odpowiedniej ekipy remontowej, która swoją pracę wykonuję rzetelnie i profesjonalnie. Nieodpowiednia ekipa remontowa może doprowadzić do pojawienia się dodatkowych kosztów i znacznie wydłuży czas remontu. Profesjonalna firma powinna posiadać odpowiedni sprzęt, nie tylko taki jak agregaty gipsowe. Jednak na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługi wynajmu niezbędnego sprzętu (wynajem osuszaczy). Kiedy mamy już przygotowane ściany, należy wybrać odpowiednie podłogę. Obecnie mamy do dyspozycji wiele możliwości. Podłogi drewniane, panele, płytki, beton. Nowoczesne panele swoim wyglądem imitują drewno, dlatego będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem. Wybierając panele należy zwrócić szczególną uwagę na klasę ścieralności, w szczególności dla pomieszczeń takich jak przedpokój.  Kiedy mamy już gotowe podłogi i pomalowane ściany, można przejść do aranżacji wnętrz. Meble powinny współgrać z kolorem ścian. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy projektanta, który poprowadzi cały proces. Jednak to również wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale zagwarantuje również to, że mieszkanie będzie funkcjonalne i efektowne. Zarówno mieszkanie z rynku wtórnego i pierwotnego mają swoje wady i zalety. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań kupujących jak i zasobności portfela.