Próchnica – jak sobie z nią radzić?

Próchnica to choroba jamy ustnej wywołana przez bakterie, której można skutecznie przeciwdziałać. Niestety wiele osób zgłasza się do dentysty dopiero w momencie, gdy odczuwa ból. Aby móc skutecznie dbać o jamę ustną bardzo ważna jest profilaktyka. regularne wizyty u dentysty to podstawa.

Dlaczego warto chodzić do dentysty regularnie?

Otóż, stomatologia łódź zajmuje się nie tylko leczeniem próchnicy, ale co ważniejsze profilaktyką, która niekiedy może uratować zęby przed skomplikowanym leczeniem czy ich usunięciem. Niestety z próchnicą zmagają się nie tylko dorośli, ale również dzieci oraz młodzież. Szacuje się, że przeciętny Polak ma próchnicę na 13 zębach, co więcej połowa osób po 40 roku życia nosi protezy. Z czego to wynika? Z pewnością z braku odpowiedniej profilaktyki i zdrowych nawyków dotyczących dbania o zęby. Bardzo często paraliżuje nas też strach przed dentystą, co sprawia, że wybieramy się na takie wizyty w ostateczności, dopiero w momencie, jak zaczynają nas boleć zęby. Tymczasem zachowawcza stomatologia w Łodzi to klucz do sukcesu. W tym wypadku można zapobiec wielu poważnym chorobom jamy ustnej.

Jak przeciwdziałać próchnicy?

Próchnica jest procesem polegającym na stopniowym odwapnieniu i rozpadzie twardych tkanek zęba, dochodzi do tego zazwyczaj przez nasze zaniedbanie, dlatego zachowawcza stomatologia w Łodzi jest tak ważna. Szczotkując i nitkując zęby po każdym posiłku, odwiedzając dentystę regularnie raz na pół roku, na pewno nie będziemy narażeni na próchnicę tak bardzo, jak osoby, które nie mają takich nawyków. Ważne jest także regularne usuwanie kamienia nazębnego oraz ograniczenie jedzenia słodyczy. 

Może Ci się również spodoba