Urządzamy łazienkę! – Jak wybrać meble do łazienki na wymiar w Warszawie?

Aby nasza łazienka okazała się stylowa i klimatyczna, konieczny jest odpowiedni dobór mebli łazienkowych. Ponadto, nawet posiadając małą łazienkę, jesteśmy w stanie tak ją zaprojektować, aby wciąż była bardzo funkcjonalna i ergonomiczna. Cała aranżacja, powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Wybór mebli będzie także istotny, gdyż to od niego zależy spójność i dopasowanie całej kompozycji do pozostałych elementów łazienki. Jak zatem odpowiednio urządzić łazienkę oraz jak wybrać do niej meble?

Jeśli stoimy przed zadaniem urządzenia swej łazienki i wymagane są meble do łazienki na wymiar Warszaw to zdecydowanie najlepsze miejsce, aby odnaleźć fachowców, którzy zrealizują każde nasze zamówienie. Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwania najlepszych ofert dowiedzmy się, na co zwrócić szczególną uwagę, aby wszystkie elementy oraz meble łazienkowe stały się doskonałym połączeniem z całością aranżacji wnętrza.

Szafki łazienkowe w zestawach

Jeżeli nasza łazienka wpisuje się w definicję „dużej”, a dodatkowo posiadamy sporo akcesoriów, które musimy tam zmieścić, najlepiej postawić na zestaw mebli na wymiar. W takim zestawie znajdzie się szafka podumywalkowa, szafka wisząco oraz wysoka, czyli tzw. słupek. Kiedy urządzam łazienkę, jawi się przed nami niezliczona ilość możliwości. Ciekawym pomysłem będzie zainstalowanie długiego blatu do łazienki pod umywalkę. Ustawienie szafek może być zarówno symetryczne, jak i niesymetryczne, kiedy są to wiszące szafki.

Szafki łazienkowe powinny wywierać na nas wrażenie, aczkolwiek ważniejsze jest to, aby oprócz bycia eleganckimi, były też bardzo funkcjonalne. Jako, że to one często przyciągają wzrok, warto pomyśleć nad jakimś ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem.

Meble do łazienki na wymiar – kilka pomysłów na projekt

W wypadku mieszkań o niskich sufitach, nie warto instalować w nich szafek wiszących. Lepiej zdecydować się na coś nietuzinkowego – np. umywalka z lustrem w centralnej części łazienki, a po bokach dwie szafki o takim samym wyglądzie. Dzięki temu, pomieszczenie zyska na porządku i harmonii, a rozwiązanie to będzie wyjątkowo korzystne i funkcjonalne dla par.

Bardzo prosty, ale ciekawy pomysł to szafki do łazienki o jednakowym stylu, które mają jednak różne kolory – ostatnio modna jest czerń i biel, zestawione razem. Jeśli postawimy na szafki wiszące w jednakowym stylu – zauważymy, że mamy sporo możliwości co do aranżacji. Co więcej, kiedy tylko zechcemy, będziemy mieli szansę na doinstalowanie kolejnych modułów.

Dość nietypowo można też zając się wolną przestrzenią, która jest nad naszą umywalką. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie tam płytkiej szafki, która posiada lustrzany front. Faktem jest, że wszelkie meble, które posiadają połysk, cieszą się obecnie dużą popularnością i doskonale komponują się w łazienkach o mniejszych rozmiarach. Aby nieco zaoszczędzić miejsca w swej łazience, można ustawić w niej zestaw mebli, które są wąski, aczkolwiek posiadają głębokie szuflady.

Pamiętajmy, że wszelkie meble na wymiar, także szafki łazienkowe, powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Drzwiczki powinny zamykać i otwierać się bez żadnych oporów, zawiasy muszą być wytrzymałe, a wszelkie uchwyty bardzo poręcznie. To samo dotyczy wszystkich szuflad. Kiedy posiadamy szafki, z dużą ilością półek i przegródek, zapewne każdy z domowników będzie w stanie pomieścić w nich swoje kosmetyki. Musimy bardzo uważać na to, aby półki naszych szafek do łazienki nie był ani za wąskie, ani też za płytkie. Odległość, która je dzieli nie może uniemożliwiać ustawienia w nich naszych kosmetyków. Dobrą inwestycją będzie zakup takiej szafki, która zaopatrzona jest w specjalne przegrody na suszarkę, maszynkę do golenia, zapasowe mydła, szczoteczkę i pastę do zębów oraz wszelkie inne toaletowe akcesoria.