Bagażnik dopasowany do samochodu

Podróżowanie w dzisiejszych czasach to standard, wiele osób decyduje się na wyjazdy całą rodziną czy ze znajomymi. Problem zazwyczaj polega na tym, że nie mamy wystarczająco dużo miejsca w bagażniku, co może znacznie utrudnić sprawę. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie bagażnik dachowy, dzięki niemu można będzie zmieścić więcej rzeczy. Jaki wybrać?

Bagażnik dachowy, ale jaki?

Wybór bagażnika samochodowego nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze trzeba dopasować go do marki samochodu, jakim się poruszamy, ale to nie jedyny problem. Przed podjęciem decyzji o wyborze bagażnika warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań – co będziemy przewozić, jaką wagę będą mieć bagaże i  jaki rozmiar boxu najlepiej wybrać. Nie decydujmy się na bagażnik od nieznanego producenta, lepiej wybierać taki, który będzie droższy, ale da gwarancję wysokiej jakości. Dobrze sprawdzą się na przykład thule bagażniki. To szwedzki, ceniony producent, który ma w swojej ofercie duży wybór bagażników samochodowych, więc bez problemu można dopasować je do swojego auta. Inaczej będą wyglądać thule bagażniki przystosowane do przewożenia rowerów, inaczej takie, w których będziemy chcieli przewozić bagaż. Oczywiście warto mieć na uwadze to, że thule bagażniki to inwestycja na lata, więc niech nas nie przerazi dość wysoka cena tego typu asortymentu. Można przejrzeć też oferty w sieci, być może w sklepach online ceny będą nieco niższe.

Jaka pojemność?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wysokiej jakości thule bagażniki czy tańsze wersje, ważne jest to, aby sprawdzić, jaką mają specyfikację. Chodzi głównie o jego maksymalną ładowność, pojemność zazwyczaj jest podawana w litrach. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale nie zawsze duży boks będzie tak samo pojemny. Dużo zależy od tego, z jakich materiałów jest wykonany boks dachowy. Decydując się na zakup kufra, należy mieć na uwadze dach swojego pojazdu, co jest bardzo ważne. Gdy planujemy przewozić duże ciężary, sprawdźmy maksymalną wagę, jaka możemy dołożyć na górę do konkretnego samochodu.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze                        

Wybierając wysokiej jakości thule bagażniki można mieć pewność, że posiadają odpowiednie certyfikaty, zwróćmy na to szczególną uwagę, gdyż od tego w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo. Najważniejszym dokumentem jest TÜV, który informuje o tym, co dzieje się z naszym boksem w momencie kolizji. Kolejna sprawa to dobre zabezpieczenia przez włamaniem, najlepiej wybrać bagażnik z centralnym zamkiem z wielomiejscowym ryglowaniem. Wybór bagażnika wcale nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Pamiętajmy, aby wybierać bagażniki dobrej jakości, to gwarancja długiego użytkowania, ale również bezpieczeństwa.

Może Ci się również spodoba