Grawerowanie laserowe Warszawa

Taki rodzaj grawerowania może być wykorzystywany do wykonywania indywidualnych motywów lub nadawania niesamowitych wzorów różnym wyrobom. Między innymi trofea sportowe z  nazwiskiem zwycięzcy wygrawerowanym na nim, pióra kulkowe z grawerem nazwy lu z logo firmy albo komponent z numerem seryjnym i numerem partii – oto typowe zastosowania grawerowania laserowego.Ogromną zaletą jest to, że to właśnie dzięki laserowi można wygrawerować praktycznie każdy wzór na różnych materiałach.

Grawerowanie laserowe Warszawa nie bez przyczyny porównywane jest do drukowania. Nauczeni jesteśmy tego, że zapisane na komputerze dokumenty,pliki jak i zdjęcia możemy wydrukować naciskając dosłownie jeden klawisz na klawiaturze komputera. Podobnie sytuacja wygląda z grawerowaniem laserowym. Rzecz jasna,że taki rodzaj procesu wymaga, abyśmy  posiadali odpowiedni sprzęt, jednak poza tym sprawa jest bardzo prosta. Na wstępnie musimy stworzyć odpowiedni projekt , który chcemy wygrawerować na danym przedmiocie w jednym z programów graficznych. Następnym etapem będzie użycie odpowiedniego sterownika, który jest w stanie przesłać grafikę do lasera. Po potwierdzeniu ustawień rozpoczyna się proces grawerowania lub cięcia, w zależności od tego na czym nam zależy. Materiał, na którym ma znaleźć się grawer, jest tak silnie nagrzewany przez wiązkę laserową, że dochodzi do wyparowania i spalenia materiału lub zmiany koloru i wytworzenia kontrastu. W ten sposób uzyskujemy efekt, który  jest trwały i odporny na ścieranie. Przedmioty grawerowane laserowo są niezwykle eleganckie oraz szlachetne.

Na koszt grawerowania laserem składa się wyłącznie czas pracy lasera na jednym przedmiocie. Podstawowy parametr wpływający na cenę usługi to wielkość danego grawera. Szybkość grawerowania jest zawsze taka sama. Natomiast inne czynniki są najmniej ważnymi elementami procesu. Na rynku istnieje spora konkurencja w zakresie usług grawerowania laserem CO2. Istnieje ok. 8 urządzeń tego typu, możemy więc jak najbardziej pokusić się o negocjowanie najkorzystniejszej dla nas ceny.

Grawerowanie laserowe to technologia umożliwiająca osiąganie najwyższej prędkości oraz precyzyjnego grawerowania spośród wszystkich metod, które obecnie istnieją na rynku, czego efektem jest duża produktywność jak i wydajność. Jeżeli zależy nam na eleganckim i estetycznym wyglądzie przedmiotu warto wybrać grawer laserowy,który będzie trwalszy od innych metod znakowania oraz nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych i przede wszystkim świetnie prezentuje się na oficjalnych upominkach.

Grawerowanie laserowe dzieli się na dwa rodzaje: rastrowe i wektorowe. Wektorowe służy do grawerowania grafik, składa się ono z krzywych i linii. Odczytywane są kolejno przez laser i równocześnie nanoszone na wybrany materiał. Takie grawerowanie  nazywane jest często rowkowaniem. Grawerowanie rastrowe to natomiast standardowy proces grawerowania laserowego, polegający na nanoszeniu na materiał grafiki, złożonej z pikseli. Taki plik grawerowany jest wiersz po wierszu, punkt po punkcie.

Może Ci się również spodoba