Jak dbać o sztuczne włosy?

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się peruki wykonane z materiałów syntetycznych, gdyż świetnie imitują naturalne włosy, co więcej nie są drogie w porównaniu z perukami naturalnymi. Oczywiście o sztuczne włosy należy w odpowiedni sposób dbać, inaczej nie będą tak trwałe i najprawdopodobniej dość szybko będzie trzeba je wymienić na nowe. Jak pielęgnować perukę syntetyczną? Gdzie ją kupić?

Peruka syntetyczna – skąd?
W dzisiejszych czasach rynek peruk jest duży, tak więc jest w czym wybierać. Co ciekawe obecnie, nawet peruki wykonane z materiałów syntetycznych prezentują się doskonale i dobrze naśladują naturalne włosy. W tym wypadku należy oczywiście mieć na uwadze producenta. Dobrze będzie zaopatrzyć się w peruki warszawa od renomowanego producenta, co do którego mamy pewność. Wybierajmy marki z dużym doświadczeniem, które mają peruki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu zyskamy pewność, że długo posłużą, choć w tym wypadku dużo zależy również od tego, jak będziemy dbać o włosy. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, dobrą opcją będzie zrobienie zakupów w sieci, wtedy można liczyć na nieco niższe ceny. Niestety w mniejszych miejscowościach może być trudno dostać perukę stacjonarnie, tak więc warto rozejrzeć się w sieci. Firmy oferujące peruki w Warszawie, Krakowie czy innym większych miastach, zazwyczaj prowadzą również sprzedaż online, także można zamówić włosy, które następnie zostaną wysłane pocztą. W tym wypadku można dokonać zwrotu towaru bez żadnych problemów, mamy na to zazwyczaj 14 dni albo dłużej. Jeśli nie wiemy skąd dokładnie pochodzi dana peruka, lepiej odpuścić sobie takie zakupy. 

Jak dbać o syntetyczne włosy?
Osoby, które będą użytkować perukę pierwszy raz, mogą błędnie myśleć, że pielęgnacja włosów syntetycznych odbywa się tak samo, jak w przypadku włosów naturalnych, jednak nie jest to prawdą. Warto wiedzieć, jak postępować z włosami syntetycznymi, inaczej długo nam nie posłużą. Po pierwsze trzeba je myć w wodzie o odpowiedniej temperaturze 25-30 stopni przy użyciu specjalnego szamponu do peruk. Moczymy perukę w wodzie z szamponem przez 10 minut, następnie ją czyścimy poprzez gniecenie, nie pocieramy o siebie włosów. Kolejna sprawa to spłukiwanie, bo nie można tego robić pod bieżącą wodą. Suszenie jest też dość istotne, pamiętajmy, aby nie narażać syntetycznych włosów na wysokie temperatury, tak więc suszenie suszarką odpada, tak samo jak kręcenie lokówką. 

Decydując się na zakup peruki w Warszawie czy innym większym mieście od cenionego producenta, który przy jej wykonaniu korzysta z nowoczesnych technologii i wysokiej klasy materiałów, można mieć pewność, że będzie to inwestycja na lata.

Może Ci się również spodoba