Jak zdiagnozować boreliozę?

Borelioza niestety zbiera coraz większe żniwo. Jest to choroba zakaźna, którą można zarazić się od kleszcza, który się do nas przyczepi. Kleszcz w ślinie lub wymiocinach może przenosić bakterie, które później wnikają do naszego organizmu. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale chorobą nie zarażamy się od razu, musi minąć około 24-48 godzin, po tym czasie można mówić o zakażeniu. Jest to czas, który można wykorzystać n to, aby pozbyć się nieprzyjaciela, trzeba jednak wiedzieć, że przyczepił się do naszej skóry. To, dlatego tak ważna jest profilaktyka i dokładne oglądanie ciała po spacerach po lesie czy parku. Jak zdiagnozować boreliozę? Jakie są jej objawy i jak ją leczyć?

Jak wykryć chorobę?

Objawy zachorowania na boreliozę zazwyczaj u większości osób są podobne. Pojawia się zmęczenie, rozdrażnienie, bóle stawów i mięśni, a także drętwienie języka i kończyn. Mogą pojawić się także  zmiany na skórze, tak zwany rumień wędrujący, który przeważnie pojawia się w miejscu, gdzie pojawił się kleszcz. Ważne jest to, aby w przypadku podejrzenia choroby, jak najszybciej wykonać odpowiednie badania. Jak przebiega diagnostyka? Można wykonać badania na boreliozę śląsk w gabinecie medycyny naturalnej lub po prostu u lekarza w przychodni medycznej. Można wyróżnić trzy fazy boreliozy – wczesną miejscową, wczesną rozsianą oraz późną fazę zakażenia. We wczesnej fazie miejscowej, zazwyczaj pojawia się rumień wędrujący, który powinien być pierwszą lampką zapalną, że mamy do czynienia z boreliozą. Badania na boreliozę na Śląsku można przeprowadzić między innymi w gabinecie BioMed w Chorzowie.Mają skuteczną diagnostykę, która jest wykonywana przy pomocy rezonansowego testu wegetatywnego, który bazuje na diagnostyce elektroakupunkturowej R. To zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby móc wykryć problem. Jeżeli chodzi o naturalne metody leczenia, możliwości jest kilka. Przeważnie pacjent jest poddawany terapii Rife’a generatorem plazmowym, w tym wypadku wszystkie drobnoustroje są usuwane za pomocą fal. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że toksyny są usuwane ze wszystkich tkanek, co ma kluczowe znaczenie w przypadku skutecznej terapii boreliozy. Dobre efekty przynosi także ozonoterapia oraz wlewy dożylne witaminy C, które stosuje się także w przypadku innych chorób. Takie terapie bardzo pozytywnie wpływają na organizm, ponieważ przyspieszają usuwanie toksyn i jego regenerację. 

Czy naturalne metody są skuteczne?

Wiele osób zastanawia się, czy medycyna niekonwencjonalna może okazać się skuteczna w walce z boreliozą. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ dużo zależy od tego, na jakim etapie choroby zostaliśmy zdiagnozowani. Tak, czy inaczej coraz więcej osób korzysta ze wsparcia medycyny naturalnej. Bez wątpienia jest to dobre rozwiązanie, choć nie warto traktować takich terapii, jak ostatniej deski ratunku. 

Może Ci się również spodoba