Kupujemy mieszkanie w Toruniu – nowe czy używane?

Decyzja dotycząca zakupu mieszkania jest jednym z poważniejszych wyborów w naszym życiu, dlatego warto dołożyć starań i poświęcić czas na to, aby przeanalizować dokładnie wszystkie za i przeciw, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Jak kupić mieszkanie w Toruniu?

Wybór nieruchomości w Toruniu

Nowe nieruchomości toruń cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Mieszkanie od dewelopera to dużo większe możliwości aranżacyjne, ale także niższe rachunki za ogrzewanie. W tym wypadku można cieszyć się również z lepszych parametrów akustycznych, co również pozytywnie wpływa na jakość życia. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o metraż czy układ pomieszczeń i lokalizację, ale także o dewelopera. Nie decydujmy się na współpracę z firmą, która nie ma dużego doświadczenia lub nie cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Niestety jak w każdej branży, tak również w przypadku firm deweloperskich zdarzają się przedsiębiorcy, którzy nie są uczciwi.  Wystarczy zweryfikować dokumentację typu księgi wieczyste, prospekt informacyjny, pozwolenia na budowę oraz sprawdzić kondycję finansową firmy. To w zupełności wystarczy. 

Nowe czy używane?

Na to pytanie w zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo dużo zależy od tego, jaki mamy budżet. Nowe mieszkania będą miały wyższy standard i więcej udogodnień. Natomiast nieruchomości z drugiej ręki mogą mieć lepszą lokalizację oraz niższą cenę, przy czym trzeba liczyć się również z wykonaniem remontu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Tak, czy inaczej w dzisiejszych czasach to mieszkania w Toruniu z rynku pierwotnego wiodą prym. 

Może Ci się również spodoba