Kwestie związane z prowadzeniem handlu antykami – antyki Katowice

Jeżeli chcesz rozwinąć biznes typu antyki Katowice powinieneś być świadomy kilku bardzo istotnych kwestii jakie panują tej bardzo trudnej branży.  

Antyki jako pasja 

Przede wszystkim bardzo ważnym pytaniem jest jaki jest twój stosunek do antyku czy jest to twoja pasja, czy interesujesz się starociami, a także czy masz nie można wyćwiczyć tak zwaną żyłkę handlowca. Tutaj samo zainwestowanie środków finansowych może nie pomóc. To taki biznes rozpoczyna się od skromnego handlu starociami gdzie przykładowo kupujemy dymkach przedmioty o wartości trzech 5 zł jednak wiedząc, że ich wartość może być dużo wyższa po renowacji to że już danym momencie zakupu przekracza proponowaną ocenę. 

Trzeba umieć znajdować wartościowe przedmioty albo nawet za darmo umiejętnie je zaprezentować to znaczy w odpowiednim miejscu kwotę a przy tym z odpowiednią argumentacją aby osiągać zyski. 

Antyki to temat tym popularniejszy bogatsze jest społeczeństwo. W odróżnieniu od staroci antyki są przedmiotami o dużej wartości. Z pewnością jest to nie tylko uatrakcyjnienie naszego domu ale również i inwestycja oraz pewna lokata kapitału na bardzo długi czas.  

Branża antyków i wiedza 

Właściwie bardzo ciężko obracać się w tej wymagającej i bardzo konkurencyjne branży wiedzy w dziedzinie antyków. Oczywiście temat antyków jest niezwykle obszerny. Bo przecież antyki mogą pochodzić z różnych epok i w każdej z nich specjalizować ale też można się specjalizować tylko w jednej lub powiedzmy kilku wybranych. Antyki to również różne rodzaje przedmiotów. Są to meble, lampy, biżuteria, obrazy książki sztućce, porcelana. Właściwie nie ma ograniczenia co do rodzaju które można nazwać antykiem. 

Wiedza na tym bardzo rozległym obszarze mniej lub bardziej specjalistyczna co do okresu bądź rodzaju antyków wydaje się być niezbędna. Po pierwsze dlatego że wiemy jak orientować się w rynku, co kupić, znamy się na cenach, znamy wartość danego przedmiotu. Po drugie w kontakcie z potencjalnym klientem brak wiedzy w dziedzinie w której może mieć katastrofalne konsekwencje jeżeli chodzi o nasz wizerunek. 

Antyki – handel tradycyjny i internetowy 

Popularność antyków jest bardzo duża. Rynek daje możliwości generowania zysków a tym samym jest dużo chętnych do zajęcia się tym biznesem. 

Pozostaje kwestia jak działać na tym trudnym rynku. Są różne opcje. Można urządzić swój sklep. Tutaj są jak i minusy takiego rozwiązania. Koszt utrzymania lokalu w dobrym miejscu jest znaczny a w ostatnich latach ogólnie ceny nieruchomości idą w górę. Jednak pozytywy jakie tutaj można wymienić to przede wszystkim możliwość zbudowania aury dzięki której potencjalny kupujący czuje atmosferę starych przedmiotów i to wszystko może skłonić go do decyzji o zakupie danego antyku. Można w przypadku dobrze rozwijającego się biznesu pomyśleć o sieci z antykami działającymi pod jedną marką. Sklepy stworzyć można w kilku różnych miastach. 

Inną obciął prowadzenie biznesu jest sprzedaż antyków przez internet. W tym wypadku jest kilka opcje prezentacji naszej oferty antyków i staroci. Można korzystać z bezpłatnych form takich jak serwisy ogłoszeniowe, czy społecznościowe takie jak Facebook (oczywiście w ich przypadku również są opcje płatne można rozważyć jeżeli chcemy daną ofertę bardziej wypromować) klub płatnych serwisów takich jak serwisy aukcyjne czy prowadzenie własnej strony internetowej. 

Bardzo popularnym modelem w branży antyków i staroci jest prowadzenie zarówno tradycyjnego sklepu stacjonarnego jak i przejawianie aktywności w Internecie. 

Może Ci się również spodoba