Master Key – najbezpieczniej pod słońcem!

Każdy dziś dba o poczucie własnego bezpieczeństwa w domu czy w mieszkaniu na miarę własnych możliwości. Na pewno warto zauważyć, że nowoczesne technologie wspierają wszelkie tego typu w silniejszym, niż kiedykolwiek stopniu. Co możemy zawdzięczać wynalazkom XXI wieku? W kwestii ochrony mieszkań i miejsc pracy – bardzo wiele. Nowoczesne systemy zamknięć zamków master key są już znane w wielu kręgach na świecie, ale w Polsce dopiero teraz zdobywają uznanie i prestiż. Szacuje się, że w ostatnim kwartale sprzedano około kilkudziesięciu tysięcy systemów master key, a przyszłe miesiące z pewnością będą stały pod znakiem wzrostu zainteresowania tego typu produktami, a co za tym idzie – także wzrostem sprzedaży. Nowocześnie opracowany system master key pozwala na zrezygnowanie z dziesiątków kluczy na rzecz jednego, sprawnego zamka elektronicznego. Może być on obsługiwany za pomocą karty odczytu lub ręcznie wprowadzanego hasła na niewielkich wymiarów klawiaturze. Co jest praktyczniejsze, wybrać może już sama osoba zainteresowana. 

Master key – zamki drzwiowe nowej generacji 

Zamki master key pozwalają na zdalne sterowanie swoim działaniem. Oznacza to, że znajdując się nawet poza biurem czy miejscem zamieszkania możemy otworzyć sobie drzwi jeszcze przed samym dotarciem na miejsce. To bardzo ciekawe i nowatorskie rozwiązanie, w sam raz dostosowane do współczesnych czasów, gdy wszyscy jesteśmy tak bardzo zabiegani i z każdej strony atakuje nas mnóstwo spraw do załatwienia „na wczoraj”. System master key doskonale odczytuje wszelkie dane ze specjalnych kart, a hasła wpisywane ręcznie przetwarzane są automatycznie i ekspresowo. W tej chwili trwają prace nad tym, aby usprawnić działanie systemów otwierających drzwi poprzez zastosowanie możliwości odczytywania danych na skanerze w postaci najzwyklejszego dotyku. Linie papilarne na ludzkiej ręce miałyby pełnić rolę przewodnika, dzięki któremu drzwi się samoistnie otworzą. Znając tempo pracy zachodnich konstruktorów, można być pewnym, że do wynalezienia takiego rozwiązania jest niesamowicie blisko. 

Master key – mistrzostwo w zarządzaniu przestrzenią

Dostępem do przestrzeni też trzeba zarządzać, dlatego bardzo ważne jest, aby robić to umiejętnie. Jeśli ktoś sceptycznie podchodzi do wykorzystywania elektroniki w kwestii zamykania drzwi, może zdecydować się na wkładkę master key, do której dopasowany zostanie standardowy klucz ręczny. Jest on w stanie otworzyć nie tylko te wybrane drzwi z określoną nakładką, ale także wszystkie inne, w których dany model nakładki został zastosowany. To wygodne rozwiązanie sprawdzi się w miejscach, gdzie funkcjonuje kilka zamykanych przestrzeni jednocześnie, a nie ma tyle możliwości i potrzeby, aby każde drzwi zamykane były osobnym kluczem. Dziś w aranżowaniu prywatnych i oficjalnych miejsc musimy działać ergonomicznie i w miarę oszczędnie pod kątem stosowanego materiału. Takie podejście odwdzięczy się nam łatwością wykonywania prozaicznych czynności. 

Może Ci się również spodoba