Mieszkania na Tarchominie – nowe czy używane?

Mieszkania na Tarchominie, czyli nowoczesne lokale na warszawskiej Białołęce.

Mieszkania na Tarchominie

Mieszkania na Tarchominie to jedno z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań dla rodzin, które szukają nowych nieruchomości na warszawskiej Białołęce. Są to nowoczesne lokale o zróżnicowanym metrażu i ilości pokoi, umieszczone w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – na spokojnym i pięknym osiedlu położonym nad Wisłą, z dostępem do potrzebnej miejskiej infrastruktury oraz łatwym dojazdem do innych części Warszawy, co ułatwia dostęp do szkoły czy pracy. Dzięki temu jest to świetna opcja dla każdej rodziny, pragnącej osiedlić się w stolicy.  

Choć do bardzo ważnych kwestii przy wyborze mieszkania na Tarchominie należy oczywiście odpowiednia lokalizacja, zgodny z wymaganiami metraż oraz liczba pokoi, najważniejszą kwestią jest zawsze cena. To właśnie ona powoduje wiele dylematów, jeśli chodzi o inwestycję we własne lokum, i każe zastanowić się nad decyzją, czy lepszą opcją będzie nowe mieszkanie deweloperskie, czy używana nieruchomość? Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że to drugie rozwiązanie jest tańsze, okazuje się, że może wiązać się z wieloma kwestiami, które czynią je mniej opłacalnym od nowych lokali.  

Mieszkania na Tarchominie a zakup nieruchomości

Pierwsze rozbieżności widoczne są już na poziomie kupna. W przypadku używanych nieruchomości konieczne jest przeniesienie własności, co wymaga skorzystania z usług notariusza. Dodatkowo nabywca jest zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2%. Wiele ogłoszeń dotyczących lokali używanych jest wystawianych przez biura nieruchomości – z tego względu trzeba także liczyć się z dodatkowym kosztem w formie prowizji dla pośrednika, wynoszącym zazwyczaj 1-2 % wartości nieruchomości. Nowe mieszkania na Tarchominie nie wymagają takich opłat, wiążą się także z mniejszą ilością formalności.  

Drugi problem to ukryte koszty, które najczęściej ujawniają się dopiero po zakupie nieruchomości. W przypadku mieszkań deweloperskich, klient otrzymuje zupełnie nowy lokal, znajdujący się w idealnym stanie. Wystarczy go wykończyć i wyposażyć zgodnie z własnymi preferencjami i założeniami. Umożliwia to bardzo dokładne zaplanowanie wydatków i całego budżetu, jaki poświęci się na nieruchomość. Lokale używane to znacznie większy problem na tym polu: choć przy wstępnym oglądaniu nieruchomości można zauważyć najbardziej widoczne mankamenty i miejsca wymagające odświeżenia czy drobnych napraw, niektóre wady mogą wyjść na jaw dopiero po zakupie. Sprawia to, że dość trudno jest oszacować koszt koniecznego do przeprowadzenia remontu. W efekcie może się okazać, że po zakupie będzie trzeba zainwestować w nieruchomość jeszcze dodatkowe tysiące złotych, by doprowadzić ją do odpowiedniego stanu, nie wspominając o wygodach i wyposażeniu dla nowych mieszkańców. Z tego względu bardzo często okazuje się, że nowe mieszkania na Tarchominie w warszawskiej Białołęce mogą być bardziej opłacalną inwestycją, której koszty jest zwyczajnie o wiele łatwiej przewidzieć. Jest to więc rozwiązanie, które warto rozważyć, decydując się na zakup nieruchomości.  

Może Ci się również spodoba