Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Zakup mieszkania to poważna decyzja, którą trzeba bardzo dobrze przemyśleć. To ogromna inwestycja pochłaniająca większość naszych oszczędności, co więcej przeważnie wspieramy się także kredytem hipotecznym. Obecnie wybór mieszkań na rynku nieruchomości jest duży. Można zdecydować się na nieruchomość z rynku wtórnego lub pierwotnego. Jakie rozwiązanie będzie lepsze? 

Mieszkanie z rynku wtórnego

Nieruchomości z rynku wtórnego można kupić zazwyczaj po dość atrakcyjnych cenach, szczególnie takie, które są wykonane w starym budownictwie i nadają się do generalnego remontu. Taki lokal zazwyczaj będzie dużo tańszy, niemniej jednak będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty związane z pracami remontowymi, co może generować duże wydatki. W przeciwieństwie do mieszkań od dewelopera, nieruchomość z rynku wtórnego można kupić od ręki i od razu wprowadzić się do lokalu. Szybkość realizacji transakcji w tym wypadku jest szybsza, tak więc jak zależy nam na czasie będzie to dobre rozwiązanie. 

Mieszkanie z rynku pierwotnego

Decydując się na nieruchomość od dewelopera można urządzić mieszkanie dokładnie tak, jak chcemy. W tym wypadku lokal jest nowy, tak więc można zaaranżować przestrzeń zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Nowe mieszkania mińsk mazowiecki to lepsze rozwiązanie również ze względu na to, że są wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Można zatem liczyć na lepsze walory estetyczne i użytkowe, takie mieszkanie będzie cieplejsze, więc na pewno można będzie zaoszczędzić na rachunkach. Deweloperzy przeważnie wykupują tereny, które mają atrakcyjną lokalizację, tak więc mamy duży wybór. Możemy zdecydować się na zakup lokalu na obrzeżach miasta lub apartament w ścisłym centrum. Oczywiście wiadome jest to, że nieruchomość zlokalizowana bliżej rynku będzie droższa, tak więc dużo zależy od naszych indywidualnych preferencji. Wybierając mieszkanie w Mińsku Mazowieckim, warto wziąć pod uwagę także okolicę. Zorientujmy się czy osiedle jest bezpieczne, czy nieopodal nie powstaje nowa inwestycja np. droga ekspresowa lub nowe osiedle, które przesłoni nam ładny widok z okna. 

Podsumowując, wybór mieszkania nie jest zadaniem tak prosty, jak może się wydawać, dlatego ważne jest to, aby rozważyć wszystkie za i przeciw. Weźmy pod uwagę lokalizację, a także układ pomieszczeń, infrastrukturę oraz dojazd do pracy. Decydujmy się na współpracę wyłącznie z renomowanymi, cenionymi firmami, które cieszą się dobrymi opiniami i są zaufane. Sprawdźmy finanse firmy przed podpisaniem umowy i powierzeniem jej swoich pieniędzy. Mieszkanie w Mińsku Mazowieckim to dobre rozwiązanie, gdyż jest to miejscowość oddalona wyłącznie niecałe 39 km od stolicy, jednocześnie okolica jest bardzo spokojna.

Może Ci się również spodoba