Najpopularniejsze okna z PCV

Okna z PCV należą do najpopularniejszych modeli, jakie w obecnych czasach znaleźć można na rynku. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ich cena w stosunku do stolarki okiennej drewnianej lub aluminiowej jest taka niska? Poznajmy bliżej okna z tworzywa sztucznego.

Okna z PCV ogólnie

Otóż, okna z pcv są tanie. To jednak nie oznacza, że są złe. Często okna z plastiku mają takie same parametry techniczne, jak okna drewniane. Ich cena jest zdecydowanie niższa, dlatego wiele osób z wielką przyjemnością wybiera je do swoich domów i obiektów przemysłowych. Okna z PCV nie wymagają wielkich prac konserwacyjnych i nie wymagają malowania przez cały okres użytkowania. Do tego są łatwe w utrzymaniu w czystości. Można otrzymać je w różnych kształtach, dzięki czemu można dopasować je do wszystkich obiektów budowlanych.

Budowa okien z PCV

Okna z PCV na ogół składają się z pięciu do siedmiu komór. W głównej komorze, znajdującej się w profilu okiennym, znaleźć można wzmocnienia odpowiedzialne za sztywność i stabilność okien. Żaden producent okien nie może jednak zapomnieć o zastosowaniu wzmocnień z tworzyw sztucznych i kompozytów z włóknem szklanym, dzięki czemu każde okno plastikowe będzie w stanie zachować swoje wysokie właściwości termoizolacyjne. Oprócz tego, na rynku można spotkać okna z PCV, które są najcieplejsze i wspaniale utrzymują one ciepło w pomieszczeniach. Na ich budowę składa się pianka poliuretanowa lub styropian, które znaleźć można w poszczególnych komorach okiennych.

Może Ci się również spodoba