Osuszacze powietrza: kondensacja i adsorpcja

W momencie kiedy w pomieszczeniu  panuje zbyt duża wilgotność powietrza, albo mieszkanie uległo zalaniu, niezbędny będzie wynajem osuszaczy powietrza. Na rynku istnieje wiele wypożyczalni osuszaczy, które dysponują różnymi modelami tych urządzeń dostosowanych do pracy w różnych typach pomieszczeń. W zależności  od ich powierzchni czy stopnia wilgotności. Istnieją różne modele osuszaczy np. budowlane, basenowe czy przemysłowe. Przed przystąpieniem do użytkowania sprzętu osuszającego należy pamiętać o podpisaniu umowy z firmą, która dokładnie określi warunki współpracy takie jak czas i koszty. Do jej podpisania potrzebny jest dowód do okazania przez kupującego.  Wypożyczalnia sprzętów budowlanych BMB Serwis prowadzi także  wynajem innych sprzętów takich jak  pompa do podawania betonu, odkurzacz przemysłowy, silomat, agregat tynkarski, mixokret.  Pracownicy BMB pomogą w wyborze odpowiedniego modelu do danego problemu, jak i dobiorą  odpowiednie akcesoria do osuszacza powietrza np. grzałki, filtra powietrza czy lampy uv. Osuszacze powietrza posiadają też dodatkowe możliwości. Takie jak higrostat, higrometr, licznik godzin czy licznik zużycia energii elektrycznej. 

BMB Serwis – osuszacze kondensacyjne i adsorpcyjne

Osuszacz adsorpcyjny. Wykorzystuje  w swoim działaniu zjawisko adsorpcji jak sama nazwa wskazuje. Jest zbudowany z wymiennika ciepła, zbiornika, rotora i grzałki. Rotor pokryty jest adsorbentem.  Na rotorze gromadzi się wilgoć z przepływającego powietrza. Osuszacze adsorpcyjne pobierają więcej prądu niż osuszacze kondensacyjne i nie sprawdzą się dobrze w pomieszczeniu o dużym poziomie zapylenia. Osuszacz adsorpcyjny doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o zarówno bardzo dużej wilgotności jak i w miejscach o niskiej wilgotności. Osuszanie powietrza może być procesem długotrwałym i trwać od kilku godzin do kilku dni. Wszystko zależy od poziomu wilgotności. Znacznie krótszy będzie czas osuszania w łazience w porównaniu z osuszaniem pomieszczeń po powodzi.
Osuszacz kondensacyjny. Zwany też ziębniczym, jest zbudowany z filtra powietrza, pojemnika na skropliny, sprężarki, wentylatora, parownika i skraplacza. Kształtem może on przypominać klimatyzator. Model ten wykorzystuje efekt rosy skraplania wody. Model osuszaczy kondensacyjnych charakteryzuje się dużą wydajnością i sprawdzi się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności przekraczającej 80%.  Modele osuszaczy kondensacyjnych nie są w stanie podgrzać powietrza w takim stopniu jak osuszacze adsorpcyjne. Najlepszym miejscem do ustawienia osuszacza jest środek pomieszczenia, które osuszamy. W BMB Serwis oprócz osuszaczy, pompy do podawania betonu i agregatów posiada również pistolety do malowania, wiertarki, wkrętarki, zacieraczki, odzież ochronną.

Może Ci się również spodoba