Przeciwutleniacze w zielonej herbacie

Zielona herbata otrzymywana z liści krzewu Thea sinensis i wywodzi się z Chin, to Chińczycy jako pierwsi docenili lecznicze i smakowe właściwości zielonej herbaty. Dzisiaj jest znana i ceniona na całym świecie, co więcej jest uważana za jedną z najzdrowszych herbat na świecie. Czy słusznie? Liczne badania naukowe pokazują, że tak. Zielona herbata zawiera mnóstwo witamin, mikroelementów, a także przeciwutleniacze, które zbawienne wpływają na nasz organizm.

Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Zielona herbata zawiera alkaloidy purynowe tj. kofeinę, teofilinę, teobrominę, a także katechiny, czyli związki polifenolowe z grupy flawonoidów. W zielonej herbacie znajdziemy epikatechinę (EC), epigalokatechinę (EGC), galusan epikatechiny (ECG) i galusan epigalokatechiny (EGCG) – to bardzo silne antyoksydanty, które mają skuteczniejsze działanie, niż witamina C i E. W takiej odmianie herbaty znajdziemy także dużo jonów fluorkowych. Taki skład chemiczny gwarantuje, że spożywanie zielonej herbaty każdego dnia przyczyni się do poprawy samopoczucia, zdrowia, będzie działać również profilaktycznie na wiele chorób.

Zielona herbata zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów, gdyż zapobiega agregacji płytek krwi. Dzięki niej można uniknąć takich chorób jak miażdżyca, katechiny utleniają zły cholesterol, zmniejsza się również ryzyko rozwinięcia się choroby nowotworowej, bo katechina usuwa wolne rodniki, które są szkodliwe dla naszego DNA. Przeciwutleniacze usuwają wolne rodniki, dzięki temu można opóźnić proces starzenia się, działają również przeciwbakteryjne i przeciwwirusowo. Katechiny pomagają odtruwać organizm z toksyn przez wiązanie jonów metali ciężkich. Mogą zapobiegać pojawieniu się wrzodów, obniżają cholesterol.

Zielona herbata bardzo korzystnie wpływa również na pamięć, rozjaśnia umysł, pomaga się skoncentrować i skupić na wykonywanej pracy. To bardzo dobra propozycja dla osób, które są narażone na stres, intensywny wysiłek umysłowy lub fizyczny. Odpowiednio zaparzony napar będzie dodawać energii albo odprężać i relaksować.

Gdzie kupić zieloną herbatę?

Zielona herbata jest dostępna praktycznie wszędzie, ale najlepiej wybierać sprawdzone, zaufane sklepy, które specjalizują się w sprzedaży suszu herbaty. Jeżeli zależy nam zdrowotnych właściwościach naparu, trzeba dopilnować, żeby był świeży, ważny jest także sposób parzenia. Oczywiście nie zawsze mamy czas na to, aby móc parzyć zieloną herbatę, niekiedy nie pozwalają na to warunki, innym razem czasu. W tym wypadku nie trzeba rezygnować ze spożywania zielonego naparu. Obecnie w sklepach dostępne są naturalne zielone herbaty zamknięte w butelkach. Soti Natural to alternatywa dla tradycyjnie parzonej zielonej herbaty, to propozycja dla zapracowanych. W składzie napojów nie znajdziemy nic oprócz wody i zielonej herbaty, to produkty naturalne zdrowe, wolne od cukrów, barwników, aromatów, chemii. Takie zdrowe napoje mogą zastąpić kawę, napoje energetyczne czy napoje słodzone, które bardzo negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Napoje Soti nie tylko doskonale gaszą pragnienie, ale mają w sobie wszystkie właściwości prozdrowotne zielonej herbaty.

Może Ci się również spodoba