Szorowarka – co to jest? Jak wybrać? 

Szorowarki do podłóg to dość proste konstrukcje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród firm sprzątających. To niezbędne urządzenia do mycia podłóg, bez których trudno wyobrazić sobie prowadzenia biznesu. Czym jest szorowarka i jaką wybrać? O tym poniżej.

Jak działa szorowarka?

Otóż, szorowarka do podłóg może być ręczna lub samojezdna. Jeżeli chodzi o modele ręczne mogą być wyłącznie elektryczne, te drugie natomiast mogą być zasilane spalinowo albo elektrycznie. Urządzenie składa się z jednej lub kilku głowic szorujących i chociaż budowa sprzętu jest dość prosta, to podczas takich zakupów warto zwracać uwagę na detale. Istotna będzie ilość szczotek, ich wielkość, a także typu urządzenia, jego prędkość obrotowa, czy możliwość odessania zanieczyszczeń. Bez względu na to, czy wybierzemy najdroższą szorowarkę do podłóg na rynku, czy model ekonomiczny, urządzenia będą działały w ten sam sposób. 

Na co zwrócić uwagę wybierając szorowarkę do podłogi?

Szorowarka do podłogi musi być solidna i praktyczna w użytkowaniu, dlatego warto wybierać takie, które pochodzą od renomowanych producentów. Dobrze sprawdzą się na przykład modele od Hako, marka jest ceniona przez przedsiębiorców, producent dostarcza wysokiej jakości urządzeń sprzątających. Decydując się na zakup szorowarki, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę jej szerokość, im większe powierzchnie będziemy sprzątać, tym musi być szersza. Wszystko zależy od tego, jakie pomieszczenia i powierzchnie będziemy sprzątać. Kolejna rzecz to ilość tarcz roboczych, im będzie ich więcej, tym teoretyczne czyszczenie powinno być bardziej precyzyjne, chociaż ta zasada nie obowiązuje w przypadku każdego urządzenia. Następna ważna rzecz to rodzaj szorowarki, bo może być ona stosowana na różne powierzchnie. Nie każde urządzenie sprawdzi się tak samo dobrze w poszczególnych pomieszczeniach, warto mieć to na uwadze i dobrać wyposażenie do rodzaju usług, jakie świadczymy.

Może Ci się również spodoba