Zamki antywłamaniowe – skuteczna ochrona przed złodziejami

Ostatnie kilkanaście lat przyniosło ze sobą wzrost przestępczości, a co za tym idzie wzrost poziomu strachu i stresu spowodowanego możliwością kradzieży. Dlatego wiele osób chce jak najlepiej zabezpieczyć swój dom. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które nam to umożliwiają, a jednym z nich są właśnie wspomniane w tytule zamki antywłamaniowe. Cieszą się one ostatnio bardzo dużą popularnością. Jeśli spytać właścicieli sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu produktów, mających zagwarantować nam bezpieczeństwo, zgodnie stwierdzają oni, ż w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła liczba osób, które pytają o takie zamki i decydują się na ich zakup i montaż w swoim domu, czy mieszkaniu. Mimo usilnych starań władz, ciągle jeszcze nie udaje się wyeliminować problemu kradzieży i rabunku domów i mieszkań. Choć z drugiej strony, mimo wszystko sytuacja ta nieco się poprawia i Polska nie wypada już tak źle na tle innych krajów europejskich. Mimo wszystko wiele osób decyduje się zadbać samodzielnie o bezpieczeństwo swojego domu i decyduje się na zamontowanie zamków antywłamaniowych. A że na rynku mamy ich naprawdę spory wybór, każdy może znaleźć produkt dostosowany do jego indywidualnych potrzeb.

Na jaki zamek antywłamaniowy się zdecydować?

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie w drzwiach swojego domu, czy mieszkania zamków antypanicznych lub zamków elektronicznych oraz wkładek bębenkowych. Wszystkie te rodzaje charakteryzują się wysoką odpornością na włamania, a często również prezentują się bardzo ładnie w naszych drzwiach, stanowiąc pasujący do nich element, który dobrze wkomponowuje się w nasze drzwi wejściowe. Dostępne są one w różnych kolorach i modelach, więc nie jesteśmy ograniczeni jedynie niewielkim polem wyboru, ale mamy bardzo dużą dowolność. Dzięki temu rozwiązanie to jest nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Ponadto zamki antywłamaniowe są z reguły niezawodne, często producenci dają 100% gwarancji na taki zamek, co pozwala nam zachować spokój i nie martwić się potencjalnym włamaniem. Oczywiście przed zakupem zamka antykradzieżowego, warto zapoznać się z jego specyfikacją i zastanowić się czy będzie dobrze pasował do naszych drzwi, czy też lepiej poszukać nieco innego rozwiązania.

Rodzaje zamków antywłamaniowych

Innym rozwiązaniem będzie na przykład zastosowanie zamka elektronicznego, który zapewni nam bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Ostatnimi czasy bardzo popularny staje się również zamek na kod. Oczywiście przy zastosowaniu takiego rozwiązania warto pamiętać o tym, aby tego kodu nigdzie nie zapisywać. Warto mieć go jedynie w głowie, a skoro będziemy go używać codziennie raz albo kilka razy, na pewno go nie zapomnimy. Inaczej może być w przypadku dzieci, jednak z drugiej strony dzieci, które są zbyt małe, żeby zapamiętać i wprowadzić kod, na pewno nie będą poruszały się same i nie będzie potrzeby, aby same wchodziły do domu. Zawsze będzie ktoś, kto będzie im towarzyszył. Widzimy więc, że wybór zamków antywłamaniowych jest naprawdę duży i wybór zależy tylko od naszych wymagań.

Może Ci się również spodoba